×

Notice

Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

XI - osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės

Palangoje vykstant vienuoliktosioms greitosios medicinos pagalbos žaidynėms, kurortas, ko gero, buvo pats saugiausias miestas, mat gatvėmis zujo daugiau ne trys dešimtys greitosios pagalbos ekipažų. Užsienio komandų dalyviai teigė, jog galime drąsiai didžiuotis profesionalia Lietuvos GMP sistema ir čia dirbančiais medikais, slaugytojomis bei paramedikais.

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės surengtos jau vienuoliktą kartą. Šiais metais žaidynių vieta buvo Palanga. Jų metu varžėsi 31 greitosios medicinos pagalbos komanda iš Lietuvos ir penkios – iš užsienio šalių. Po vieną komandą atvyko iš Ukrainos, Baltarusijos ir Kazachstano, dvi – iš Vokietijos. Iš viso į renginį užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių.
Kasmet vykstančias žaidynes organizuoja Lietuvos GMP įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremaliosios medicinos katedra, Skubiosios medicinos klinika ir Krizių tyrimo centras.

Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotį žaidynėse atstovavo skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistės Eglė Bigenienė, Nijolė Mačikūnienė bei vairuotojas Aivaras Zabarauskas. Taip pat žaidynes stebėjo bei patirties sėmėsi įstaigos vadovas Gintautas Kaiša bei kiti įstaigos darbuotojai. Žaidynėms buvo skirtos dvi dienos.

Pasak žaidynių organizatorių, rungtys visuomet priartinamos prie aktualijų – dažniausiai pasitaikančių kvietimų priežasčių, Lietuvoje ir pasaulyje vykstančių įvykių. Žaidynių dalyviai praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį varžėsi keliose rungtyse.
Kurorte vykusiame paplūdimio vakarėlyje nugriaudėjo sprogimas, žmonės teigė girdėję šūvius, yra sunkiai sužeistų. Komandoms prie jūros tilto reikėjo suteikti pagalbą neva po sprogimo stipriai sužalotiems žmonėms.
Dviračių take buvo partrenktas tėvas, kuris vežėsi dvejų metų vaiką. Medikams teko, du sunkūs trauminiai pacientai, kuriems suteikiama pagalba buvo pagal tarptautinius standartus.
 
Savižudžio nuo Palangos tilto gelbėjimas. Komandoms reikėjo pademonstruoti derybų psichologijos išmanymą atkalbant nuo tilto į jūrą šokti susiruošusį savižudį. Savižudžius vaidino psichiatrijos gydytojai, kurie galėjo įvertinti, ar medikų veiksmai ir argumentai yra profesionalūs. Medikams buvo iškelta užduotis ne tik atkalbėti savižudį, bet ir nuraminti ir atitraukti kito šeimos nario dėmesį, kad jis netrukdytų gelbėjimui.
 
Medikams teko skubėti ir į poilsio namus, kur pagalbos reikėjo ūmios būklės dviejų savaičių naujagimiui, kuriam prasidėjo sepsis.
Skubėjo medikų brigados ir į kavinę, kur vyrą švenčiant vedybų metines ištiko klinikinė mirtis. Maža to greta paspringo ir dar vienas kavinės lankytojas.
Greitą reakciją, ištvermę, fizinį pajėgumą ir darnaus darbo įgūdžius komandos demonstravo linksmojoje estafetėje, kurią parengė skubiosios medicinos gydytojai rezidentai.

Masinės nelaimės užduotyje komandos varžėsi teikdamos pagalbą aštuoniems imituoto sprogimo metu nukentėjusiems asmenims. Šeši jų buvo kritinės būklės – nudegę kvėpavimo takus, nutrauktomis galūnėmis, stipriai kraujuojantys. Masinės nelaimės užduotys žaidynių dalyvius privertė pagalvoti ne tik apie turimus įgūdžius, bet ir priemones, reikalingas nekasdienių sužalojimų atveju.

Kiekvienoje stotelėje žaidynių dalyvius vertino du pagal tarptautinius standartus parengti ir sertifikuoti teisėjai.
Žaidynėse mūsų komandos dalyviai įgijo dar daugiau teorinių, bei praktinių žinių teikiant skubią pagalbą, o taip pat turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias, turimus darbo įgūdžius, bei profesionalumą.

Paveikslėlių galerija

{gallery}131{/gallery}