Viešoji įstaiga Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotis įsigijo naują medicininę įrangą

Viešoji įstaiga Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotis siekdama kokybiškesnio ir profesionalesnio miesto ir rajono pacientų aptarnavimo įsigijo medicininę įrangą.
LUCAS Krūtinės spaudimo sistema yra nešiojamas prietaisas, skirtas padėti išvengti problemų dėl krūtinės paspaudimo rankiniu būdu. LUCAS padeda greitosios pagalbos specialistams, nes juo atliekami krūtinės paspaudimai yra tinkamo stiprumo, pastovūs.
LUCAS Krūtinės spaudimo sistema automatiškai, sinchroniškai ir tolygiai įspaudžia ir atleidžia krūtinės ląstą. Jis gali dirbti dviem režimais: atlikti šimtą paspaudimų per minutę arba atlikti
trisdešimt paspaudimų ir signalu duoti ženklą dviem oro įpūtimams į burną. Dirbdami su „Lucu“ netgi galime užčiuopti žmogaus pulsą ant miego arterijos kakle. Tai rodo, kad kraujo cirkuliacija į smegenis pilnai aprūpina deguonimi, vadinasi, smegenys nežus. Mus, skubios medicinos pagalbos specialistus,
tai išlaisvina nuo labai sunkaus fizinio darbo. Tuo metu mes galime atlikti visas kitas ligoniui būtinas manipuliacijas: suleisti vaistus, pastatyti lašinę, defibriliuoti, intubuoti pacientą, ventiliuoti ir t.t.

 112

Rugsėjo mėnesį įstaiga įsigijo dar vieną labai reikalinga medicininę įrangą defibriliatorių LIFEPAK 15. Monitorius/defibriliatorius „LIFEPAK 15“- tai kompleksinė ūmių širdies būklių gydymo sistema, sukurta remiantis pagrindinių gyvybinių funkcijų palaikymo protokolais.
Monitorių/defibriliatorių „LIFEPAK 15“ kvalifikuotas medicinos personalas naudos lauko
sąlygomis ir patalpose. Monitorius/defibriliatorius „LIFEPAK 15“ tai pat skirtas naudoti pervežant
pacientus tarp gydymo įstaigų. Monitorius/defibriliatorius „LIFEPAK 15“ turi keturis klinikinius veikimo režimus: stebėjimą, rankinę defibriliaciją ir sinchroninę kardioversiją, automatinę defibriliaciją ir kardiostimuliaciją.
Stebėjimo režimu, atsižvelgiant į naudojamą EKG laidą, vienu metu įrenginio ekrane galima matyti trys skirtingas EKG bangų formas. Taip pat papildomai galima stebėti SpO2, neinvazinio kraujo spaudimo duomenis.
Matavimų rezultatai ir bangos vaizduojami ekrane, o dėl paciento būklės pokyčių įspėja pavojaus signalai. Taip pat galima pateikti paciento fiziologinių rodiklių pokyčių ataskaitą, kurioje iš karto matosi visi pagrindiniai stebėjimo parametrai ir jų reikšmės.
Prietaise yra šios pagrindinės funkcijos:
1. Rankinė defibriliacija. Nesinchroninė defibriliacija yra pirminis pulso neturinčių ir nereaguojančių pacientų skilvelių virpėjimo ir skilvelių tachikardijos gydymas. Sinchroninė defibriliacija (kardioversija) skiriama prieširdžių virpėjimui nutraukti. Rankiniu defibriliacijos režimu atliekama paprasta trijų veiksmų defibriliacija. Išanalizavęs paciento EKG, jeigu reikia įstaigos darbuotojas: a) pasirenka energijos nuostatas; b) įkrauna; c) taiko elektrošoką. Defibriliacija atliekama naudojant menteles (vidines ar išorines) ar daugiafunkcines elektrodų pagalvėles. Taip pat galima atlikti sinchroninę kardioversiją rankinės defibriliacijos režimu.
2. Automatinės defibriliacijos terapija. Automatinės defibriliacijos režimas naudojamas pacientams įtarus širdies sustojimą, kai jie nereaguoja, nekvėpuoja ir neturi pulso. Automatinės defibriliacijos režimu prietaisas „LIFEPAK 15“ analizuoja paciento EKG ir nustato, ar patartina taikyti elektrošoką. Dviejų veiksmų defibriliacijos procesas atliekamas vadovaujantis balso
pranešimais, ir tuo pat metu ekrane parodomi paprasti nurodymai ir informacija apie pacientą Balso
pranešimus atkartoja pranešimai ekrane.
3. 12 derivacijų elektokardiografija.
4. Neinvazinis kraujo spaudimo monitoravimas.
5. Neinvazinė išorinė kardiostimuliacija. Ši funkcija skirta gydyti pacientams, kuriems nustatyta simptominė bradikardija.
6. Pulsoksimetrija. SpO2 parinktis skirta taikyti, kai naudinga įvertinti paciento deguonies
saturacijos lygį.
7. Duomenų perdavimą. Monitorius/defibriliatorius „LIFEPAK 15“ gali perduoti paciento ataskaitas tokiais metodais:
• Naudojant Bluetooth belaidę jungtį.
• Naudojant tiesioginę kabelio jungtį. Galima naudoti specialų kabelį, leidžiantį sujungti
monitorių „LIFEPAK 15“ su asmeniniu kompiuteriu ar tinklų sietuvu ir perduoti
duomenis naudojant šią laidinę jungtį.
Prietaisas „LIFEPAK 15“ automatiškai saugo svarbiausius atvejo duomenis, tokius kaip įvykių suvestinė ir fiziologinių rodiklių pokyčiai. Defibriliatorius veikia su įkraunamu ličio jonų baterijomis.

2